Plaváček Fest

S velkou radostí oznamujeme, že Plaváček oslaví 30 let existence a to o víkendu 9. - 11. 9. 2022 v Kempu Sázava.

My vodou žijeme a za 30 let jsme v ní uplavali kus cesty, na které jsme poznali spoustu zajímavých lidí. Lidí, kteří tvoří, létají, masírují, přírodně staví, tančí v kruhu, tvoří divadlo, pletou věnce, nebo koučují, zkrátka věnují se krásným věcem. S těmi všemi jsme se propojili a budou také součástí festivalu.

Plaváček Fest je o radosti a propojení. Je spíše rodinnou oslavou, setkáním velké, pestré plaváčkovské rodiny.

Odhadem 2000 účastníků z řad přátel, klientů a jinak blízkých duší Plaváčku společně oslaví fakt, že se už od roku 1992 společně setkáváme, sdílíme. Chceme si připomenout a ukázat, kam jsme za ta léta společně došli a doplavali. Většina účinkujících ať už divadelníků, muzikantů, lektorů workshopů pro děti i dospělé jsou Plaváček. Přátelé, kteří budou stát za stánky se svými výrobky i ti, kteří nás budou krmit dobrotami, jsou Plaváček. Obrovská skupina dobrovolníků, kteří festival organizují, jsou Plaváček. My jsme Plaváček.

Místo, které jsme pro festival zvolili, má úžasné genius loci. Náš živel je voda, takže i festival musí být o vodě. Ostrov, na kterém se kemp nachází je sevřen řekou Sázavou a jejím ramenem, je plný zeleně, pro náš festival jako stvořený.

Na jedné z festivalových vln, té pomáhající, s námi popluje i Štěpánek, super kluk s těžkým osudem. Část výtěžku
festivalu ho snad podpoří na jeho cestě životem.