Jsme instruktorky, které se skrze vlastní prožitek se svými dětmi rozhodly tuto krásnou zkušenost předávat dále. Objevily jsme, jak krásný a silný element je voda, a jak obdivuhodně se v ní děti dokáží pohybovat. Ne vždy je vše jednoduché, ale i slzy patří k životu, a my víme, že až odplynou, objeví se úsměv a vyrovnání. Jsme lektorkami masáží dětí, a některé z nás absolvovaly semináře Montessori a Waldorfské pedagogiky, kurzy Respektovat a být respektován, kurzy ŠVR, Totálního plavání atd. Neustále na sobě pracujeme a vzděláváme se, abyste se rádi vraceli a cítili se u nás dobře.

Metodika prověřená desetiletími

Mými velkými učiteli jsou moje děti, Matouš a Arianka. Matoušovi jsem polévala hlavičku vodou z kelímku a potápěla ho na hlasitý signál – ready, goo! Potápěla jsem jenom jeho, ne sebe. Mates plaval, já se koukala a byla pasivní. Arianka byla pod vodou v pár dnech svého života, bez signálu, v intimitě koupelny a já jsem brečela štěstím a dojetím. Byla jsem tam s ní.

A tak největším pokladem, který Plaváček má, jsou naše děti a také my, jejich mámy. Dovolily jsme emocím, aby nám ukázaly cestu k našim srdcím. Voda je médium, které nám v tom pomáhá. Zjistily jsme, že voda ukáže vše, nic zde neschováš.

 

Velkým pomocníkem jsou nám rodinné pobyty, které organizujeme od roku 1999. Je pro nás velmi důležité, že zde máme možnost být s miminky, dětmi a jejich rodiči celý týden ve vodě a vidět, jestli to, co hlásáme opravdu funguje. A jsme zde se svými dětmi, které nic neučíme, jenom jsme prostě spolu. Ve vodě i na suchu.

Důležité pro mě bylo v roce 2001 setkání s ruskou porodní asistentkou Aňou Goršinou, která v Brně provázela maminky domácími porody, plavala s nimi a pak i s jejich miminky. U Aňi jsem viděla, že plavat jde i jinak. Zjistila jsem, že dítě můžeme potopit bez hesla a dlouhých příprav a že se  mu nic nestane, že je to jen  náš strach a naše nevíra, která nás spoutává.

V roce 2008 přijel do Čech Igor Čarkovski a my měly možnost vidět jeho práci s dětmi ve vodě a na suchu. Byl to zážitek, obdivuji ho za odvahu, s jakou pomáhal dětem i rodičům.

Ve Znojmě vzniklo díky Majce Krčové metodické školící centrum Plaváček, v roce 2022 se školící centurm přesunulo do Prahy, které připravuje nové plavačky a drží v kondici ty zkušené. Společné setkání a práce nás posouvají dále. Instruktorky Plaváčku mají povinná dvě víkendová školení v roce, jejichž tématy jsou vedle psychomotoriky, metodiky a povinných záchranářských kurzů ještě vždy vybraná aktuální témata, se kterými na bazénech s rodiči a dětmi pracujeme. 

Naše metodika se stále vyvíjí. Každým rokem přichází nové úchopy, nové poznání a nová miminka, která nás učí. Užíváme si více i plavání s velkými dětmi, kdy už někdy máme pocit, že jsou "velcí", ale právě proto je tolik třeba být spolu a hrát si. V současné době je pro nás velkým úkolem pracovat se stresem rodičů na dětský pláč, protože trend výchovy  je nastaven na přílišnou ochranu dětí  před jakýmkoliv diskomfortem. 

Víme, jak hodně může voda pomoci. Léčíme vodou tím, že plaveme. Dovolujeme dětem, aby si vodu osahávaly samy, aby se v ní pohybovaly svobodně a volně. Jsme tam pro ně proto, aby se nás chytily, když budou potřebovat, a ne proto, abychom je zachraňovali, když my chceme.

Snažíme se tento prožitek zprostředkovat Vám, rodičům dětí, našim klientům.

Chápeme vaše tápání a nejistotu, vždyť jsme to měly také tak!!

A právě proto Vás zveme na výpravu do nádherného vodního ráje, kde je vše autentické, očistné a přesto radostné.

Vítejte...