HISTORIE PLAVÁČKA: ZNOJMO

....naše cesta časem....

založen Plaváček ve Znojmě

Učitelce plavání paní Ivě Nevrklové se narodil syn David a tak se rozhodla spojit příjemné s užitečným a začala se seznamovat pod vedením zakladatelky Plaváček - Blanky Sudíkové s metodikou plavání kojenců a batolat.

1999

kočování s Plaváčkem po znojemských bazénech

Počáteční léta byla ve znamení hledání vyhovujícího bazénu. Během tohoto procesu jsme vyzkoušeli:

  • rehabilitační bazének sanatoria MUDr. Podlipného, kde si zaplavali pouze 2 rodiče s dětmi. Teplota vody dosahovala až 36°C.
  • ochlazovací bazének v sauně městských lázní
  • hotelový bazén ve Vranovské Vsi
  • hotelový bazén hotelu Prestige

1999 - 2003

dostavěn relaxační bazén ve sportovní hale Ronja

Teplota vody 30- 31°C, hloubka 1,30m. K dispozici parní kabina, sauna s ochlazovacím bazénkem a prostor pro baby masáže.
Zde Plaváček působil až do roku 2010.

2003

Majka

Na podzim 2003 začíná jako plavačka působit Majka Krčová a postupně se přidávají další posily týmu: Pavla Chrástová (2004) Gabča Hradecká (2007) Lenka Balousová (2007) Veronika Čapková (2009) Monika Hrušková (2009)

podzim 2003

rok plný emocí

Plaveme každý všední den dopoledne 4-5 skupin.
Začínáme nabízet rodičům relaxační plavání pro dospělé, kde si mohou vodu procítit a osahat sami za sebe bez péče o děti.
Poprvé jsme vyzkoušeli náročnost a kouzlo intenzivního týdenního pobytu.
Pro odchod z Plaváčku se rozhodla zakladatelka znojemské pobočky Iva Nevrklová a na její místo nastupuje Majka Krčová.

2009

rok plný změn

Téměř 100% navýšení nájemného v Ronje nás donutilo k hledání levnější alternativy. Tou se stává bazén hotelu Prestige. Teplota vody 28°C, hloubka 1,50m. Vzhledem k teplotě vody a hloubce zde plaveme s dětmi staršími 1 roku. Miminka do 1 roku plavou nadále za zvýšené nájemné v Ronje.
Díky obrovskému nasazení pana ředitele Daniela Kasana, který vzal za svou naši vizi, byl na podzim roku 2010 dostavěn školní bazén ZŠ Prokopa Diviše v Příměticích.
Tento bazén se stává naší trvalou základnou od školního roku 2010/2011.

2010

pokračujeme

Školní bazén se slanou technologií, teplotou vody 30°C , proměnlivou hloubkou 0,5m - 1,30m, prostorem pro baby masáže, vířivkou a finskou saunou se nám stal základnou, které si velmi vážíme. Přestože jsme v nájmu, cítíme se zde doma a jako ke svému domovu k němu přistupujeme.

Pokračujeme zde s plaváním kojenců a batolat a obohatili svou nabídku o kurzy plavání mateřských škol plavecký výcvik dětí od 3 let těhotenské a volné plavání pro rodiče s miminky do 1 roku muzikoterapii s Ondrou Smeykalem profifocení s Karlem Fialou natáčení pod vodou Richardem Gardlem psychomotorickou poradnu Leony Rozsypalové

Náš tým se obohatil o nové členy. Někteří chvíli pobyli a šli dál svou cestou, jiní posílili základ. Stanislav Krč koučuje výcviky dětí nad 3 roky Zdenička Řezaninová vytváří skvělé zázemí jako recepční "teta na suchu".

2010-2016

6 dnů v týdnu

Do našeho týmu budou vždy neodmyslitelně patřit naše děti, které od roku 1999 až do současnosti postupně přicházejí, aby nás inspirovali na naší suché i mokré cestě, na které se s vámi a vašimi dětmi rádi potkáme.........
Tým Plaváček Znojmo

2016