PRAHA

AKTUALITY

Milí klienti, jak jistě víte, z rozhodnutí vlády jsou bazény uzavřeny. Naše plavání je pozastaveno, ale o své lekce nepřijdete. Kurzy budou adekvátně prodlouženy, jakmile budeme mít zase kde plavat. Budeme vás informovat.

A do té doby dělejme to nejlepší pro své zdraví. Spěme, hýbejme se, zdravě jezme, mějme se rádi a nepodléhejme panice. Někdo to udělat musí 🙂 Přejeme vše dobré.

Váš pražský Plaváček

* * * * *

Naše nabídka kurzů: 

 • Miminka - kurzy v úterý a pátek 9:15-12:00 v bazénu Rytířská, Praha 1
 • Děti 2-6 let - kurzy ve čtvrtek 12:00-13:30 v bazénu Radlice, Praha 5
 • Děti bez rodičů 4-14 let - kurzy jednou za dva týdny v neděli 16:30-18:00 v Radlicích, Praha 5
 • Volné rodinné plavání - kurz jednou za dva týdny v neděli 17:15-18:00 v Radlicích, Praha 5

Potřebujete-li cokoli konzultovat, kontaktujte nás na praha@plavacek-deti.cz

O KURZECH

Kurzy vypisujeme ve třech bězích: září-prosinec, leden-březen a duben-červen. Plavací dny jsou pro miminka a malé děti do 2 let úterý a pátek (plave se v bazénu Rytířská), pro děti od 2 let čtvrtek a neděle (plave se v bazénu Radlice).

Kurzy ve všední dny probíhají jednou týdně a rodiče plavou s dětmi. Kurzy v neděli probíhají jednou za 14 dní a děti plavou samostatně bez rodičů, kteří mohou čas využít pro návštěvu sauny či si zaplavat sami v dráze otevřené pro běžné návštěvníky bazénu. 

V prosinci a v červnu děláme po skončení kurzu společné posezení a sdílení. 

Nedělní kurzy 1  x 14 dní

Nabízíme unikátní nedělní kurzy. Probíhají jednou za dva týdny, takže máte čas i na jiné víkendové aktivity. Omluvené lekce můžete nahrazovat v druhém nedělním kurzu, který také běží jednou za 14 dní.

Kurzy bez rodičů jsou určené pro rozplavané předškoláky a školáky, děti musí být zvyklé se potápět, vydechovat do vody a jakýmkoli způsobem uplavat uplavat pár metrů. Děti nám předáte na začátku lekce a vyzvednete na konci, mezitím si užíváte saunu nebo plavání ve vyhrazené části bazénu. 

Podívejte se na video, jak si kurz užívají předškoláci.

Volné rodinné plavání

Kdo jste s námi plavali, ale nestíháte běžné kurzy, přijďte si zaplavat v liché neděle 17:15-18:00 do bazénu v Radlicích. Začíná se hravým začátkem pro celou skupinu (do 15 minut), pak si plavete podle sebe. K dispozici jsou pomůcky. Po lekci je možné navštívit saunu.  

 • Cena: 500 Kč (rodiče + dítě), 650 Kč (rodiče + dvě i tři děti)
 • Termíny podzim: 25. 10, 8. 11., 22. 11., 6. 12., 13. 12.

Rezervační systém & náhrady

Po vytvoření účtu klienta a zadání dětí se můžete zapsat do kurzů, omlouvat lekce a vybírat si náhrady.

 • Lekci lze omluvit do 8:00 dne kurzu. U nedělních kurzů do 14:00.
 • Náhrady za omluvené lekce si můžete vybrat v jiném vhodném kurzu, kde je volno.
 • Lze nahrazovat i v kurzech v Dobřichovicích (příp. jiných městech).
 • Nevybrané náhrady z již ukončeného kurzu se převedou, pokud máte uhrazen navazující kurz.  

Bonus Plaváčku

Náhrady si můžete vybírat s jakýmkoli dítětem zvyklým na plavání. Stačí mít všechny děti zadané do systému a vybrat pro ně věkově vhodný kurz. V lekci volného rodinného plavání si můžete v rámci náhrad užít plavání zcela podle Vašich představ.

Co Plaváček přináší

 • Společný prožitek rodičů s dětmi
 • Po plavání sauna a masáž
 • Možnost náhrad za omluvené lekce
 • Individuální přístup a sdílení během kurzu
 • Fotografování ve vodě na závěr kurzu za symbolický příspěvek

Cílem našeho plavání je jak podpoření psychomotorického vývoje dětí, tak společný prožitek s rodičem včetně přijetí a práce s emocemi našimi i našich dětí. A ve výsledku radost z vody a plynutí s ní. Vhodné pro ty, kdo vodu milují i kdo mají z vody respekt.  Jsme vaši průvodci světem vody. 

Po celý rok se věnujeme i týdenním pobytům pro rodiny s dětmi již od 2 měsíců, kde je plavání velmi intenzivní. Ideální pro ty, kdo nemohou docházet pravidelně do kurzů. Viz pobyty a semináře. 

 

Jste u nás již registrovaní? Přihlašte se

Plavání doma

 • individuální návštěva u vás doma
 • vhodné pro miminka ve věku 2-5 měsíců
 • plavání ve vaně, masáže a cvičení s miminkem
 • přírodní kosmetika vhodná pro děti, kojení a nošení miminka
 • bližší informace a kontakty na stránce Plavání doma

Kurzy plavání

Během roku nabízíme tři kurzy plavání - jarní, podzimní a zimní. Kurz má 10 až  12 lekcí. Lekce obsahuje  plavání, saunu a masáže dětí a trvá 1,5 hodiny. V ceně kurzu je dítě a rodič. Možná je po dohodě přítomnost obou rodičů, pokud to dovoluje kapacita bazénu. Sourozenec jako doprovod pouze po domluvě. Děti jsou rozdělené podle věku do skupinek. Sourozenec,  účastnící se také kurzu plavání, má slevu z ceny kurzu. Pokud zameškáte svoji lekci  a omluvíte se z ní, můžete využít během stávajícího kurzu náhradní termín plavání. 

Během kurzu máte možnost nechat se vyfotit instruktorkami Plaváčku a pak zakoupit odkaz s fotografiemi. Na požádání využíváme též služeb profesionálů, ať již fotografů či pro záznam vašeho plavání na dvd. 

Plavecké bazény

SK MOTORLET

Radlická 298/105, Praha 5, www.sk-motorlet.cz

Náš nový velký bazén, kam minimálně na sezónu 2020/21 převádíme kurzy ze Sportcentra hotelu Duo. Je skvěle dostupný - kousek od stanice metra B Radlická, nebo zastávky Radlická tramvaje 7 či 21 nebo autobusu 153. Před bazénem je parkoviště. Pro čtvrteční kurzy je rezervován celý bazén (25 x 15 m). Pro nedělní kurzy vybrané dráhy. Hloubka bazénu na jedné straně je 90 cm, na druhé 160 cm. V prostorách dámské i pánské šatny jsou sauny. Teplota vody je 28 C. Přímo z bazénu je krásný výhled do zeleně. Po plavání se lze přesunout do místního příjemného bistra, které za příjemného počasí nabízí i posezení venku.

Informace pro cestu s kočárkem - mezi příchodem od stanice Radlická a bazénem je ke zdolání jedno schodiště dolů. Také při výstupu ze stanice metra B Radlická vás čeká schodiště. Na bazénu pak kočárek zanecháte ve vyhrazeném prostoru.

SPORT KLUB U DIVADLA

Rytířská 22, Praha 1, www.sportklubudivadla.cz

Intimní bazén pro plavání miminek v centru Prahy (hned vedle Stavovského divadla, metro Můstek) vyhřívaný na 29 stupňů. Příjemné a nové zázemí, sauna i prostor pro odpočinek a masáže miminek. U vstupu možnost si sednout po plavání, příp. si zajít na kávu do dětského koutku v restauraci nad bazénem.

SPORTCENTRUM HOTELU DUO - dočasně uzavřeno

Teplická 492/19, Praha 9 - Střížkov, www.hotelduo.cz

Bazén je kousek od stanice metra C Střížkov a zastávky Střížkov autobusů 151, 152, 177, 183, 201 a 295. Snadno dostupný také autem. Parkovat lze buď na placeném hotelovém parkovišti, nebo na sídlišti poblíž bazénu. Bazén je přístupný samostatným vchodem označený Sportcentrum (nechodí se tedy přes hotel). Kočárky lze zaparkovat ve vstupním vestibulu. Hloubka je 145 cm. Délka 20 m. Teplota vody pro naše plavání je 29°C. Voda je pouze mírně chlorovaná. Přímo z bazénu je krásný výhled do zeleně. K dispozici je velká sauna a prostor pro masáže dětí. 

Plavačky

Vedoucí: Mgr. Margareta Zábranská

Instruktorky: Margi, Silvie, Katka, Elmíra, Jana K., Jana P., Romča, Jitka, Petra, Albi

Margareta Zábranská
Margareta Zábranská

Jméno Margareta má podle písničky od Suchého a Šlitra. K Plaváčku ji přivedlo plavání s dcerami Agátou a Miriam. Od té doby jí Plaváček otevírá stále další dimenze vody i života. Společně s Albi, Gábi, Elmírkou a Katkou v roce 2014 obnovily Plaváčka v Praze. Kromě vedoucí centra v Praze je také akademickou ředitelkou v jazykové škole Glossa. Miluje být se svou rodinou, užívat si pohyb, číst si nebo jen tak být venku… a samozřejmě plavat.

Silvie Hlaváčková
Silvie Hlaváčková

K plavání jsem se dostala díky úžasné dcerce Ladě. Užíváme si společné chvíle ve vodě, kdy máme čas jen samy pro sebe. Voda nás stále učí něčemu novému a především nás spojuje. Plaváček je pro mě nejen plavání, ale i inspirací v každodenním životě. Na souši se cítím dobře v přírodě, na horách, ráda objevuji tajemství šťastného lidského bytí.

Kateřina Macková
Kateřina Macková

Miluju vodu a skutečné plavání s dětmi. Také tanec, jógu a vědomou práci s tělem. Jsem fascinovaná dokonalostí a úžasnými možnostmi a schopnostmi našeho těla, které fungují i v moderní době 🙂 Vystudovala jsem fyzickou antropologii, ke které mě voda, vědomá práce s tělem i má dcera a "vodní děti" krásně vrací. Je mi potěšením být součástí pražského týmu od jeho startu v roce 2014.

Elmíra Švábová
Elmíra Švábová

K plavání ji vrátily její dvě děti, Oskárek a Adélka. A k Plaváčku ji přivedla nejlepší kamarádka Margareta. A tak se učí a poznává, co všechno voda dokáže. Také účinkuje v divadle ESENCE, jehož součástí je celá její rodina. Elmíra je duší každé společnosti, o vše se postará a o všechny se zajímá. Krásně se směje. Nikdo by nevěřil, že je povoláním finanční účetní.

Jana Kuhnová
Jana Kuhnová

Zpět do vody mě přivedl můj prvorozený syn Jáchym. Ne abychom uplavali desítky bazénů, ale abychom společně objevili kouzlo vody a radost z ní. A povedlo se! 🙂 Voda nám dnes dává víc, než bych si kdy myslela, učí nás, jací jsme i jak spolu můžeme proplout životem. K Jáchymovi přibyl ještě Čestmír a Jonatán. Když vidím, s jakou přirozeností se mé děti ve vodě pohybují, jen žasnu. A to chci také předávat i dalším rodičům a dětem, kteří se rozhodnou vydat se vstříc nevšedním zážitkům. Centrifugu momentů na mateřské dovolené ráda občas pozastavím cvičením, saunou, četbou či výletem do přírody.

Jana Pokorná
Jana Pokorná

Kouzlo vody jsem znovuobjevila po dlouhých letech díky svým dětem, díky Plaváčku a Blance. Vodu jsem milovala už jako dítě, nicméně jsem lásku k ní na dlouhá léta zasunula někam do pozadí. Díky vlastním dětem jsem se upomněla na radost, kterou mi přináší. Miluji přirozenou hravost, nekonečnou svobodu a pocit absolutního (s)plynutí s vodou, ve vodě a pod vodou. Věřím, že i díky Plaváčku mohou totéž naplno prožívat naše děti a já budu šťastná, když budu moci u toho být s nimi a s vámi...

Romana Šloufová
Romana Šloufová

Jsem maminka dvou malých vodních víl, pro kterou plavání pod vodou je přirozenost, možná i proto, že jsem se narodila do znamení ryby. Díky svým dětem jsem se částečně odklonila od vědecké dráhy na poli výzkumu neziskových organizací a občanské společnosti a zaměřila se na homeopatii, masáže, aromaterapii a ponořila se do systému Bachových květinových esencí.

Petra Mašková
Petra Mašková

Baví mě design, keramika a mnoho dalších věcí. Díky mému synovi jsem se dostala blíže k vodě. Ve vodě je obsažena síla, klid, inspirace a vůbec vše co zrovna potřebuji.

Jitka Ezrová
Jitka Ezrová
Alžběta Hrnčířová
Alžběta Hrnčířová

Kdo jsem? Bytost na cestě. Voda je mi průvodcem i zrcadlem. Vynořuji se a nořím do vody stejně jako do svého nitra. Ráda hledám odpovědi na otázky. Miluji tanec, zpěv a rukodělné práce inspirované překrásným waldorfským světem. Mám tři úžasné děti. Aniku, Jonáše a Tinu.

Historie

Podívejte se, jak šel čas s Plaváčkem v Praze.

Dárkový poukaz v prodeji

Chcete darovat opravdu funkční dárek? narodilo se u vás v rodině či v okruhu známých miminko, a nevíte, čím je obdarovat? nabízíme Dárkový poukaz baby clubu Plaváček. Zakoupit jej můžete u nás na bazénu, výši ceny si určíte sami.

Kontakt

Mgr. Margareta Zábranská

774 43 33 59


Mgr. Blanka Kolářová Sudíková

608 113 359

praha@plavacek-deti.cz

fb-long